Jdi na obsah Jdi na menu

Noční obloha

   Poslední dobou se pravidelně především ke konci prázdnin a během měsíce září začínají objevovat fotografie noční oblohy, krásné mléčné dráhy nad noční krajinou, hvězd opisujících kruhy a další a protože počasí posledních dnů k focení noční oblohy přímo nabádalo, rozhodl jsem se toto focení vyzkoušet. Nejprve jsem si na internetu našel zkušenosti ostatních fotografů a různé postřehy o tomto focení, je jich na internetu dostatek a proto zde nebudu popisovat nastavení fotoaparátu a podrobnosti o tomto fotografování. Pevný stativ a dálková spoušť jsou samozřejmostí a ještě vybrat si místo s malým světelným smogem, já jsem vyrazil do Krušných hor. Tmavěmodrá obloha bez mráčků s načervenalým místem hned nad obzorem, kde před chvílí zapadlo slunce a objevující se první hvězdy, tak tato scéna mne uchvátila, ale čekat až do úplné tmy jsem nevydržel, udělal jsem pár fotografií a jel domů. Opět jsem vyrazil až po půlnoci a celé tři hodiny jsem se věnoval focení hvězdné oblohy. Ke konci focení už začal foukat vítr a rozvlnil fotografované stromy na pozadí a přinesl mi do uší z dálky jelení volání a já si uvědomil, že vlastně probíhá říje. Toto noční fotografování má určitě své zvláštní kouzlo.  

PS: Určitě si vemte baterku, místo si raději vyberte předem za dne a zaparkujte blízko ať si máte kam sednout během fotografování při dlouhých časech. 

 

Fotografie si můžete prohlédnout zde:

pod-lesenskou-plani-28092013-5-edit.jpgpod-lesenskou-plani-29092014-1-edit.jpgpod-lesenskou-plani-29092014-2-edit.jpgpod-lesenskou-plani-30092013-4-edit.jpgpod-lesenskou-plani-30092013-7-edit.jpgcerny-rybnik---mlecna-draha-29072016-1-edit.jpgcerny-rybnik---mlecna-draha-29072016-4-edit.jpg